Birth Of A Beauty Dizisi ve Konusu

Birth Of A Beauty dizisi aslında hemen hemen bütün dizilerde ve yine Kore dizilerinde sıklıkla işlenen aşk ve entrika konularına dayalı bir dizi olarak tanımlanabilir. Dizi ana hatları özelinde ise bir kadının güzellik yargılarıyla olan mücadelesi ve sonrasında aynı yargılara sahip kişilerle onların dilinden savaşmasını konu alıyor. Güzellik her zaman her toplumda belli standartlara bağlanan bir durum olduğu için dizi ve sinema eserlerinde de bu konu sıklıkla kullanılmaktadır. İşte Kore yapımı olan Birth Of A Beauty dizisinde de bu ana konu etrafında şekillenen aşk ve intikam konuları romantik bir komedi tarzında izleyicilere aktarılıyor. Özellikle bazı sahneler dram öğelerine de yer verdiği için sürekli güldüren bir dizi olmadığı da rahatlıkla söylenebilir.

Birth of a Beauty Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Kore dizileri genel itibariyle işledikleri farklı ya da benzer konularla sürekli olarak ilgi uyandıran ve birçok hayran kitlelerine sahip olan yapımlar olarak ön plana çıkmaktadırlar. Birth of a Beauty yapımı da işlediği konu çok farklı olmasa da özellikle konuların işleniş biçimleri ile ve oyuncuların performansları ile göz dolduran bir yapım olarak değerlendirilebilir. Bu dizide yer alan oyuncular ve hayat verdikleri karakterler ise şunlardır;

Joo Sang Wook, dizide Han Tae Hee karakterini canlandırıyor. Ve bu karakterin dizi içinde ki amacı arkadaşı olan karakteri yapacağı evlilikten vazgeçirmek olarak tanımlanabilir.

Han Ye Seul, güzeller güzeli kadın oyuncu bu yapım içinde iki farklı karaktere hayat vermektir. İlki şişman ve mutsuz olan, Sa Geum Ran ikinci karakteri ise eşsiz güzelliğe sahip olan Sara’dır.

Dizide yer alan diğer bazı oyuncular arasında ise, Wang Ji Hye ve Jung Gyu Woon yer almaktadır.

Birth of a Beauty Dizisinin Konusu

Bu Kore yapımı dizi aslında bir intikam ve geri dönüş hikâyesinin romantik ve komik anlarla anlatılması olarak özetlenebilir. Birth of a Beauty dizisi temel olarak bir kadının düştüğü zor ve kötü durumlar içinden tekrar başka bir bedenle sıyrılıp geçmişinden alacağı intikamı baz almaktadır. Bu süreçte ise elbette hesapta olmayan bir aşk filizlenecek ve olaylar bu hesapta olmayan durumlarla planların çok ötesine geçebilecektir.

Bir cevap yazın