Blood Dizi Oyuncuları ve Konusu

Blood Kore dizi ve sinema sektörünün son yıllarda ki gelişimin başarılı örnekleri arasında sayılabilecek fantastik ama aynı zamanda da duygusal öğeleri içinde bolca barındıran bir dizi örneğidir. Kore dizileri sadece Kore sınırları içinde değil bugün bütün dünyadan kendilerine milyonlarca seyirci bulmayı da başarmış durumdadır. İşlenen konular başta olmak üzere genç ve yetenekli oyuncuları da bu başarının temel nedenleri arasında gösterilebilir. Blood ise 2015 yılında modern zaman bir vampir dizisi olarak izleyicilerin karşısına çıktı. Dizinin ana teması olan vampirlik ve bu sürecin beraberinde getirdikleri ise yine bir aşk ve intikam duyguları ile birlikte başarı ile işlenmiş görülmektedir. Dizinin tam anlamıyla odaklandığı konular ise aslında bir tek ana konuyla da sınırlı değildir.

Blood Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Blood yapımı yine neredeyse tüm yapımlarda olduğu gibi Kore sanat hayatının genç ve yetenekli oyuncularını vizyon önüne çıkaran bir yapım olmuştur. Yani ana karakterler ve yan rollerde yakışıklı erkek oyuncuları ve elbet güzellikleri tescilli kadın oyuncuları görüyoruz. Bu bağlam da dizinin oyuncuları ve üstlendikleri rolleri ise şu şekilde sıralanabilir;

Ahn Jae Hyon başarılı erkek oyuncu dizinin başrol oyuncusu olarak ana karakter olan Park Ji Sang karakterine hayat vermektedir. Başarılı ve yakışıklı bir doktor olan Sang aynı zamanda da doğuştan bir vampirdir.

Ku Hye San, güzel kadın oyuncu diznin bir başka başrolü olan Yoo Ri Ta karakterini canlandırmaktadır. Aynı zaman da başkarakter olan Sang ile de aralarında bir aşk geçmektedir.

Bu oyuncular dışında diğer önemli rollerde ise;

Ji Jin Hee karakteri ise, Lee Jae Wook

Jung Hae In canlandırdığı karakter ise Joo Hyun Woo.

Blood Dizisi Konusu

Ana karakter olan Sang anne babası yüzünden doğuştan bir vampir olarak dünyaya gelmiştir. İlerleyen süreçte ise anne ve babasını kaybetmiştir. Bu durum onun içinde büyük bir intikamı ateşlemiştir. Bu arada Sang oldukça başarılı ve iyi yürekli bir doktordur. İnsanlara yardım etmeyi seven ve tedavi yöntemleri ile de ön plana çıkmaktadır. Hem aşkla hem de kötü adamlarla aynı anda mücadeleye başlayacak olan Sang’ın en büyük destekçisi ise Ri Ta olacaktır. Blood içinde aşk, merhamet, zalimlik ve intikam hep beraber işlenmiştir.

 

Bir cevap yazın