City Hunter Dizisi, Oyuncuları ve Konusu

City Hunter, aksiyonu bol, yanında duygusal betimleri fazlasıyla olan ve içinde bir de dram bulunan yine Kore dizi dünyası içinde kendisine haklı bir yer edinmiş başarılı bir dizi olarak tanımlanabilir. Bu dizide anlatılan olaylar biraz aksiyon konularında abartılmış olsa bile arka planda işlenen dram ve romantizm ise asla yabana atılır türden değildir. Yani izleyenler bazen olaylara kızarken bazen de yaşanan olaylar karşısında asla duygusallıklarını gizleyememişlerdir. Bu özellikleri ile City Hunter özellikle, aksiyon başta olmak üzere, dram ve romantik türleri içine rahatlıkla sokulabilecek bir yapım olarak tanımlanabilir. Bu dizi 2011 yılında yayın hayatına başlamıştır ve izleyicilerle 20 bölüm süresince birlikte olmuştur. İçinde işlenen intikam konuları ise bazen izleyicide şaşkınlık yaratan öğeleri de içinde barındırmaktadır. Dizinin yönetmenliğini ise Jin Hyeok üstlenmiştir. En iyi kore dizileri arasında yerini almıştır.

 

City Hunter Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Dizide birbirleri zaman içinde tanıyan ve tanıdıkça da aşka karşı sergiledikleri mücadele de seyir zevkini artıran unsurlar arasında gösterilebilir. Oyuncu seçimlerinin ise genel anlamda başarılı olduğu bu yapımda başrol oyuncuları arasında ki uyumda diznin kalitesini artıran bir diğer unsur olarak göze çarpmaktadır. City Hunter isimli diziyi oluşturan oyuncu ekibi içinden ana kadro ise şu şekilde oluşmuştur;

Lee Min Ho bu aksiyonu ve macerası bol dizide ana karakter olan Lee Yun Seong rolüyle izleyici karşısına çıkmıştır. Gözü pek bir devlet görevlisi olan bu karakterin ana maçı ise sadece intikamıdır.

Park Min Young ise bu yapımda Kim Na Na isimli dövüş ustası bir başkanlık koruma memuru olan karakteri canlandırmıştır.

Dizide ekrana gelen diğer bazı oyuncular ise, Lee Jun Hyuk, Hwang Sun Hee olarak söylenebilir.

 

City Hunter Dizisi Konusu

Dizinin ana konusu aslında genel hatlarıyla düşmanlarından alınacak bir intikamla bir çocuğun büyütülmesi ve intikam zamanı gelince de geri dönmesidir. Dizide yer alan özel devlet görevlisi kahraman aslında bir alıkken babası öldürülen ve babasının bir arkadaşı tarafından intikam alması için yetiştirilen özel bir adamdır. Ve farklı iki hayat yaşamaktadır. Kadın başrol ise bir dövüş uzmanı ve aynı o da özel devlet güvenlik görevlisidir. City Hunter işte bu kadar sır ve entrika içinde aşkında filizlendiği bir dizidir.

 

Bir cevap yazın