Doctor Stranger Dizisi, Oyuncuları ve Konusu

Doctor Stranger yine hastane ortamında geçen bir Kore dizisi olarak seyirciyle buluşan bir aşk ve mücadele yapımı olarak tanımlanabilir. Özellikle son dönemlerde yaşanan konu tekrarı konusunda izleyiciyi hayal kırıklığın uğratmayan bir dizi olduğu da söylenebilir. İşlediği konu ise temelinde hastane gibi gözükse de yüzyıllık bir sorunun tam orta noktası olduğu da rahatlıkla söylenebilir. Bu nokta da Kuzey ve Güney Kore arasında kurgulanmış Doctor Stranger özellikle oyuncuların sergiledikleri başarılı ve göz dolduran performanslarla öne çıkıyor. Bir kaçırılış ve geri dönüşün yıllar içinde insanı nasıl etkileyeceğinin farklı bir dille anlatılmış olması da ayrı bir heyecan noktası olarak göze çarpıyor. Elbette aşk, unutamamak, özlem ve kavuşma konuları da bu dizinin ana konuları arasında yer almaktadır.

Doctor Stranger Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Bir dizi ile aslında farklı birçok konu anlatılabilir ve yine farklı konulara dokunaklı göndermeler yapılabilir. Bu özellikle birçok kişi tarafından izlenen bir dizi ise bu verilen mesajlar kolayca milyonlarca kişiyle de paylaşılmış olur. Doctor Stranger dizisi de verdiği mesajlarla değerlendirilebilecek bir dizi olarak da bazı açılardan görülebilir. Diznin oyuncu kadrosu ve oynadıkları karakterler ise şunlardır;

Lee Jong Suk başarılı oyuncu bu dizide ana karakter olan doktor Han Jae karakterini canlandırıyor. Yaşamı iki farklı ülke de geçen bu karakterin asıl amacı ise diziye konusunu veriyor.

Park Hee Jin oyuncu dizide başarılı bir doktor olan Han Jae Joon rolünü oynuyor.

Kang Sor Ra başarılı ve güzel kadın oyuncu bu dizide yine bir doktor aynı zamanda ada hastane sahibinin kızı olan Oh Su Hyun rolünde bulunuyor.

Jin Se Yeon ise dizi içinde Song Jae He ve Han Seung Hee olarak iki farklı karaktere can vermektedir.

Doctor Stranger Dizisi Konusu

Bu dizi ana hatlarıyla bir aşk ve dram olarak adlandırılabilecek özellikleri içinde taşımaktadır. Küçük yaşta babası tarafından zorla Kuzey Kore ülkesine kaçırılıp, orada bir doktor olarak yetiştirilen ana kahramanın Güney Kore’ye gelip çalışmaya başlamasını anlatıyor. Elbette ana kahramanın aklı da kalbi de Kuzeyde kalan sevgilindedir. Doctor Stranger ayrıca hastane içinde gelişen bir aşk üçgeniyle de farklı duyguların aynı anda işlendiği ve izlendiği bir yapım olarak izlenmektedir.

 

Bir cevap yazın