Emergency Man and Woman Dizisi, Oyuncuları ve Konusu

Emergency Man And Woman 2013 ve 2014 yılları arasında yayınlanmış olan yine başarılı ve izleyici tarafından beğenilmiş bir dizidir. Kore dizileri özellikle işledikleri farklı konu ve kurgularıyla dünya genelinde büyük bir izleyici potansiyeline de sahip olmuşlardır. Oyuncu elbette oluşan bu hayranlık ve izlenme sayılarında katkıları son derece büyük olmaktadır. Özellikle dram ve komedi gibi zıt unsurları da kimi dizilerde beraber işlemeleri bazen ortaya farklı güzellikte yapımların çıkmasına da neden olmaktadır. Emergency Man And Woman dizisi de bu bağlam içinde değerlendirilebilecek bir dizi olarak görülebilir. Tür olarak hem romantizm, hem komedi hem de medikal türlerden hepsine yakın olan bu Kore dizisi yayınlandığı süre boyunca da ilgi ve merakla takip edilmiştir.

Emergency Man and Woman Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Toplamda 21 bölüm olarak çekilen ve 21 bölüm sonucunda bitirilen bu diznin yönetmenliğini ise im Cheol Kyu yapmıştır. Romantik komedi severlerin aynı zamanda hastane ve tıp içerikli yapımları da beğenenlerin izlemeleri gereken belli diziler arasında sayılabilecek olan Emergency Man And Woman zaman zaman duygusal ve dram içerikleri bölümleri de bünyesi içinde barındırmaktadır. Dizi aşkın ve beraberinde ki olumsuz duyguların evlilik ve iş hayatlarına nasıl yansıyabileceğine dair de izler taşımaktadır. Bu dizinin oyuncu kadrosunda ise şu isimler vardır;

Choi Jin Hyuk, Oh Chang Min isimli bir tıp fakültesi öğrencisini canlandırmaktadır.

Song Ji Hyo ise bu romantik komedi dizisinde Oh Jin Hee isimli diyetisyen bir karaktere hayat vermiştir.

Emergency Man and Woman Dizisi Konusu

Dizi bir erkek ve bir kadının tanışmaları ardından âşık olup evlilik kararı almaları ekseninde başlayan konusuna biri diyetisyen bir tıp stajyeri olan çiftin kısa süre sonra ayrılmalarıyla devam etmektedir. Fakat evlilikleri biten bu çift hiç ummadıkları bir yerde çalışmaya başladıkları hastanede tekrar karşılaşırlar. Çünkü iki de birbirlerinden habersiz bir şekilde aynı hastanede işe başlamışlardır. Emergency Man And Woman işlediği bu konularla aşkın bittiği sanılan yerden, umulmayan bir zaman da tekrar başlayabileceğine de gönderme yapmaktadır.

Bir cevap yazın