My Girlfriend Is A Gumiho Dizisi, Oyuncuları ve Konusu

My Girlfriend Is A Gumiho dizisi Kore kültüründe çok önemli yeri olan bir efsaneyi ekranlara taşıyan başarılı ve ilgi uyandırmış bir yapım olarak göze çarpmaktadır. Gumiho Kore tarihinde birçok hikâyesi anlatılan ve istediği her şekle girebilen bir tilkidir. Özellikle güzel ve çekici kadınların kılığına girip erkekleri ağına düşürüp onların kalplerini yemek ise en sevdiği şey olarak anlatılmaktadır. 2010 yılında yayınlanmış olan My Girlfriend Is A Gumiho da bu mitolojik kökleri olan öyküyü günümüz koşullarına uyarlamış başarılı bir yapım olarak izleyiciyle buluşmuştur. Tür olarak ise romantik unsurları olan, komedi öğelerini içinde barındıran fantastik bir dizi olarak tanımlanabilir. Bu fantastik öğelerle bezenmiş dizinin yönetmenlik koltuğunda ise Boo Sung Chul bulunmaktadır. Ve iyi bir izleyici kitlesine hitap eden dizi toplamda da 16 bölüm olarak ekranlara gelmiştir. En iyi kore dizileri arasında yer bulmuştur.

My Girlfriend Is A Gumiho Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Efsaneler, mitolojik kaynaklı hikâyeler ve fantastik öğeler genellikle dizi ve sinema alanlarında sıklıkla kullanılan ve beğenilen konuların içinde yer almaktadırlar. Bu gerçekten yola çıkan yapımcı ve yönetmenler özellikle bütün topluma mal olmuş unsurları bazen biraz modernize ederek dizilerle ekranlara taşımaktadırlar. My Girlfriend İs A Gumiho tam olarak bu kulvarda değerlendirilebilecek bir iş olarak göze çarpmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosu da başta olmak üzere ortaya iyi bir dizi çıkarmayı başarmışlardır. My Girlfriend Is A Gumiho yapımının oyuncu kadrosu ise şunlardır;

Shin Min Ah dizide efsanevi yaratık olan Gumiho karakterine can vermektedir. Fakat alışılmış Gumiho’dan oldukça farklıdır. Onun en büyük isteği aşkı yaşamak ve bolca da et yemek olarak betimlenmektedir.

Lee Seung Gi ise yapımda Gmiho’yu serbest bırakan ve ardından u varlıkla aralarında duygusal olayların yaşandığı uçarı ve oyuncu olma sevdalısı Cha Dae Woong karakterine başarı ile hayat vermiştir.

My Girlfriend Is A Gumiho Dizisi Konusu

Oldukça haylaz ve neşeli bir karakter olan Woong bir akşam büyükbabası ile tartışır ve geceyi geçirmek için bir tapınağa gider. Orada gizemli bir kadın kendisine direktifler veriri ve korkudan o da bunları yapar. Daha sonra karşısında güzeller güzeli bir kadın haline girmiş olan Gumiho belirir. Ve hikâye bu aşamadan sonra bütün hızı ve sürükleyiciliği ile başlamış olur. My Girlfriend Is A Gumiho dizisinde ilk başta güzel kadından etkilenen ana kahraman daha sonra ondan korkup kaçmaya başlar ve aralarında bir kovalamaca başlar.

Bir cevap yazın