Orange Marmalade Dizisi, Oyuncuları ve Konusu

Orange Marmalade tipik bir gençlik dizisi olarak sınıflandırılabileceği gibi aynı zamanda işlediği ampir konusu ile de fantastik bir yapıya da sahiptir. Kore dizileri içinde sıklıkla işlenen gençlik konuları ana yol olarak benzer olsalar da işledikleri konular bakımından genel olarak birbirlerinden tamamen ayrılırlar. Orange Marmalade de bu yönüyle içinde bolca aşkın, nefretin ve gençlik öğelerinin olduğu bir yapım olarak dikkat çekmektedir. 2015 yılında yayın hayatına başlayan bu sürükleyici yapım toplam da 12 bölüm olarak yayınlanmış ve sevenleriyle buluşmuştur. Aşk ve ihtirasın başladığı en güzel yaşların fantastik öğelerle süslenmesi ise ortaya bazen eğlenceli bazen de romantik sahnelerin çıkmasına neden olmuştur. Dizi genel anlamda sevilmiş ve birçok dizi severden de tam notlar almayı başarmıştır.

Orange Marmalade Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Bir dizinin izleyiciler tarafından sevilmesinin birbirinden farklı onlarca sebebi vardır. Konular, sahneler, senaryo ve anlatış şekli gibi bu unsurlar içinde önemli bir noktada oynayan oyunculardır. Orange Marmalade dizisi içinde rol alan oyuncular özellikle lise dönemi gibi zorlu bir dönemi anlatmanın üstesinden rahatlıkla gelmişlerdir. Dizinin başlıca oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler ise şu şekilde kısaca anlatılabilir;

Yeo Jin Goo, genç oyuncu dizide ana karakter olan ve zorlu süreçlerle baş etmek durumunda kalan Jung Jae Min karakterini oynamıştır.

Seol Hyun, güzel oyuncu bu dizi içinde bir vampir olan Baek Ma Ri tipine hayat vermiştir.

Lee Jong Hyun, yakışıklı oyuncu yine dizide bir yakışıklı ve çekici bir vampir olan Han Shi Hoo karakterine hayat vermiştir.

Gill Eun Hye, genç ve başarılı kadın oyuncu bu yapım içinde Jo A Ro isimli karaktere can vermiştir.

Orange Marmalade Dizisi Konusu

Bir lisede geçen Orange Marmalade konusu itibariyle vampirlerle insanların beraber yaşadıkları bir ortama ekrana taşımaktadır. Bir vampirin bir insanla olan duygusal yakınlığı ve aşkının da konu olarak ele alındığı dizide genel anlamda gençlerin hem kendileri ile hem de çevreleriyle olan mücadeleleri de işlenmektedir. Özellikle annesinin bir vampir olan öğretmeniyle evlenmesinden sonra ise ana karakterin yaşadıkları bu sürecin fitilini ateşlemektedir.

 

 

Bir cevap yazın