Pinocchio Dizisi, Oyuncuları ve Kadrosu

Pinocchio yönetmenliğini başarılı bir yönetmen olan Jo Soo Won’un yaptığı ve özellikle yayınlandığı zaman aralığında birçok kişi tarafından oldukça fazla sevilen bir dizidir. Dizi temel anlamda bir gençlik dizisi olarak tanımlanmasa bile özelinde farklı birçok türe ait unsurları da içinde barındıran zengin öğelerle süslenmiş bir yapımdır. Dizi 2015 yılında yayınlanmıştır ve toplamda yayınlanan bölüm sayısı ise 20’dir, son bölümle birlikte ise dizi izleyicilere veda ederek final yapmıştır. Fantastik öğelerinde olduğu bu yapım içinde işlenen duygular gençlerin gözünden hayatın gerçek haline birer gönderme olarak da yorumlanabilir. Pinocchio ismiyle özdeş bir konu temelinde işleyen bir dizi olması sebebiyle içinde komik ve gülümseten anlarda çok fazla bulunmaktadır. En iyi kore dizileri örnekleri içinde kendisine haklı bir yer edinmiştir denilirse de doğru söylenmiş olur.

Pinocchio Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterler

Dizi genel anlamda asla tek bir tür ya da kategori içine sokulamayacak kadar fazla betimleme unsurlarını içinde barındırmaktadır. Yani dizi içinde dramı da görmek mümkündür insanı güldüren komik sahneleri de görmek mümkündür. Yine elbette fantastik ve sıra dışı öğeler ise dizinin ana konu bütünlüğü içinde yer almaktadır. Yine de genel bir tanımlama yapılırsa Pinocchio tür olarak, dram, komedi, fantastik ve gençlik dizisi kategorileri içine girebilir. Bu başarılı ve ses getiren dizinin oyuncu kadrosu ise şu oyunculardan oluşmaktadır;

Lee Jong Suk dizide Chai Dal Po isimli karaktere hayat vermiştir.

Park Shin Hye ise bu yapım içinde Choi In Ha adındaki karaktere can vermiştir.

Kim Young Kwarg ise dizi içinde Seo Jo simli karaktere rolüyle hayat vermektedir.

Pinocchio Dizisi Konusu

Dizinini başkarakteri olan Choi In Ha bir muhabir olarak çalışmaktadır ve öyle bir özelliği vardır ki onu çok fazla zorlamaktadır. Ha ne zaman yalan söylerse o an kendisini bir hıçkırık nöbeti içinde bulmaktadır. Dal Po ise muhabirliğinin ilk yılında zeki ve konuşkan biridir. Dizi genel olarak yerel bir gazetede çalışan gençlerin gerçeğin peşinde verdikleri savaşı aynı zamanda da aşklarını ve duygusal dünyalarını konu almaktadır. Pinocchio bu özellikleri ile de keyifli bir dizi olarak izlenebilir.

Bir cevap yazın