Playful Kiss Dizisi, Oyuncuları ve Konusu

Playful Kiss 2010 yılında yayınlanmış ve toplamda 16 televizyon bölümü ve 7 Youtube özel bölümü olarak yayınlanmış bir romantik gençlik dizisi olarak tanımlanabilir. Dizinin üç yönetmeni vardır bunlar, Hwang In Roe, Kim Do Hyung ve Kim Jung Hyun’dur. Dizi işlediği konu ve duygusal vurguları ile beğeni toplamış ve genel izleyiciler tarafından takip edilmeyi başarmıştır. Kore dizi sektörü içinde kendisine bu özellikleri ile bir yer edinen dizi de işlenen unsurlar aslında genel anlamda gerçek hayatta da yaşanan olaylarla bağlantılıdır. Birer lise öğrencisi olan ana karakterlerin arasında gelişen olaylar hayatın diğer gerçekleri ile harmanlanarak ekrana getirilmiştir. İşte bu durum o yaşlarda ki gençlerin farklı duygu ve davranışlarını yansıtması bakımından da son derece başarılı olarak değerlendirilebilir.

Playful Kiss Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Bu dizi bir lise ortamında başlayan bir aşkın ya da karşılıksız bir hoşlanmanın yaşanan bazı olaylar neticesinde aynı çatı altına taşınmasına dayanmaktadır. Bu bağlamda oyuncular özellikle başroller çizdikleri imajlarla bu rolleri de seyircilere geçirmeyi başarmışlardır. Bir dizinin ana yapısı elbette saf oyunculuk değildir ama diznin beğenilmesinde, takip edilmesinde ve arkasında iz bırakabilmesinde en önemli faktörlerden biri seçilen oyuncular ve performanslarıdır. Lise ve gençlik dizisi görünümünde olan bu dizide birçok aynı yaştaki kişi kendi hayatlarından da benzer noktalar bulmuşlardır. Playful Kiss oyuncu kadrosu ise şu şekildedir;

Jung So Min güzel oyuncu dizide başarısız ve oldukça beceriksiz olan Oh Ha Ni karakterini oynamaktadır.

Kim Hyun Joong ise yapımda, yakışıklı, başarılı, ukala ve zeki bir kişi olan Baek Seung Jo karakterine can vermektedir.

Ayrıca Lee Tae Sung ve Hong Yoon Ah da dizinin diğer oyuncuları arasında yer almaktadırlar.

Playful Kiss Dizisi Konusu

Oldukça başarısız ve beceriksiz bir kız öğrenci olan Ha Ni okulda gördüğü anda Baek Jo’dan çok hoşlanır.  Fakat Baek Jo karakterinin kendisini küçümsemesi ve beğenmemesi üzerine kendi hayatına dair bir gözlem yapmaya karar verir. Bu arada evleri yıkılan Ha Nİ ve ailesi babasının en yakın arkadaşının evine taşınır. Orada ise Ha Ni’yi bir sürpriz beklemektedir. Playful Kiss dizisi işte bu süreçten sonra yaşananlarla izleyiciyi buluşturmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın