Princess Hours Dizisi, Oyuncuları ve Konusu

Princess Hours, yine tarihi ve romantik türleri seven her izleyiciye güzel gelebilecek başarılı anlatımıyla etkileyici dizilerden biridir. Dizi izleyenleri neredeyse 100 yıl geriye götürüp o zamanları anlatırken aralarda da romantik komedi öğelerini vermektedir. Kore dizilerinde kullanılan en önemli argümanlardan biri olan aşk, tutku, karşılıksız sevgi ve ihtiras gibi konular bu tarihi konuları odak alan dizide de kendilerine fazlasıyla yer bulmuştur. Yayın süresince neredeyse hep olumlu yorumlar alan Princess Hours karakterlerin vurgulanması noktasında da başarılı bir dizi işi olarak yorumlanmaktadır. İnsanlar gerçeklerle yüzleştiklerinde genellikle hiç düşünmedikleri şeyleri yaparlar ve sonrasında ise gelişen yeni olaylarla mücadele etmeye başlarlar. İşte Kore kraliyet ailesi üyeleri de bu dizide sıklıkla tercih yapma durumunda kalmaktadırlar. Ve son kraliyet ailesi tarihi olgular ışığında da ekrana getirilmektedir.

 

Princess Hours Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Başarılı oyuncu kadrosuyla yayınladığı döneden sonra neredeyse 15 yıl sonra bile hatırlanan bir dizi olmayı başarmıştır Princess Hours. Ayrıca son kraliyet ailesini ve kuşatma altındaki günleri de genelde objektif olarak ekranlara taşımaya çalışmıştır. 2006 yılında yayınlanan bu tarihi dizi romantik türüne de yakın sayılabilir elbette içinde izleyenleri gülümseten unsurlarda vardır. Toplam olarak 24 bölüm yayınlandıktan sonra ise dizi sona ermiştir. Oyuncu kadrosu ise şu isimlerden oluşmaktadır;

Yoon Eun Hye dizide Shin Chae Kyong rolüyle izleyicilerin karşına çıkmıştır.

Joo Yi Shin ise Lee Shin Goon isimli veliaht prens karakterini oynamıştır.

Song Ji Hyo ise bu yapımda Min Hyo Rin isimli karaktere hayat vermiştir.

Princess Hours Dizisi Konusu

Yıl 1911’dir ve Kore, Japon işgali altındadır. Tahtta ise kraliyet ailesinin son üyeleri vardır. Kral hastalanır ve ölüm döşeğine düşer, bu durum prensin evlenmesi gerçeğini doğurur. Fakat prens evlenmek istediği adayından olumsuz yanıt alır. Ve o da Chae Kyong ile evlenir. Ve olaylar bu aşamadan sonra farklı konularla devam eder. Elbette İngiltere’den gelen diğer taht varisi ise zaten karışık olan herşeyi iyice altüst eder. Princess Hours aşkın ve kaybedişin güzel bir hikâyesi olarak izlenebilecek iyi bir yapım olarak değerlendirilebilir.

 

Bir cevap yazın