Rooftop Prince Dizisi, Oyuncuları ve Konusu

Rooftop Prince içinde tarihin olduğu aynı zamanda gizem ve sırların yer aldığı fantastik türünde çekilmiş bir dizi olarak ön plana çıkmış bir yapımdır. Bu dizi içinde seçilen imgeler ve işlenen konular bir bütün olarak bakıldığında alt anlamları da açıkça görülebilmektedir. 300 yıl önceden bu zamana sadece bir olayı aydınlatmak için gelen kahraman bu zaman içinde ummadığı olaylarla karşı karşıya kalmaktadır. İşte bu noktada aslında dizinin etkileyici fantastik kısımları devreye girmektedir. Zaman yolculuğu vurgusu ise birçok izleyicinin sevdiği bir konu olması ile bu yapıma da olumlu olarak büyük katkılar yapmıştır. Yine içinde bolca duygusal vuruşlar ve aşk olan dizi içinde işlenen bazı konular ise izleyenleri gülümsetecek tarzdadır. Gerçek zaman algısının varlığı ya da yokluğu da yine işlenen alt konular arasında kendisine yer bulmaktadır. Rooftop Prince genel anlamda izlenilmesi önerilen kore dizileri arasında kendisine yer bulmayı başarmıştır.

 

Rooftop Prince Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterler

2013 yılında yayınlanan bu dizi toplam da ise 20 bölüm olarak hazırlanıp izleyicilere sunulmuştur. Dizinin yönetmenliğini ise Shin Yoon Sub yapmıştır. Dizi genel tür kategorisi olarak ise, fantastik, komedi, dram ve romantik türleri içine girmektedir. Oyuncu kadrosunun başarılı işinden de bahsetmek kesinlikle gerekli olan bir başka konudur. Rooftop Prince oyuncu kadrosu ve karakterleri ise şunlardır;

Park Yaa Chun dizide Prince Lee Gak karakterine hayat vermiştir. Bu karakter bir prenstir ve 300 yıl önce işlenen bir cinayeti aydınlatmak için zaman yolculuğu yapmaktadır.

Han Ji Min dizide Hong Bu Yang karakterine can vermektedir.

Chai Woo Shik ise yapım içinde Chi San isimli karakteri oynamıştır.

 

Rooftop Prince Dizisi Konusu

Dizinin ana konusunu zaman da yolculuk yapıp 300 yıl sonraya gelen Prens Lee’nin Prensesin katilini arama çabaları oluşturmaktadır. Yaşanacak her olay ise bir sonraki olaya ait ipuçları barındırmaktadır. Rooftop Prince bu yapısı ile de fantastik bir macera olarak oldukça rahat bir şekilde tanımlanabilir. Kahraman bugünün Seul şehri içinde aramalarını sürdürürken hesaplamadığı birçok olayla karşı karşıya kalacaktır. Ve elbette aşka dair de yaşayacaklarından henüz haberi yoktur.

Bir cevap yazın