Yong Pal Dizisi, Oyuncuları ve Konusu

Yong Pal, Kore sinema ve dizileri içinde farklı türde dizi sevenlere aynı anda hitap edebilen diziler arasında sayılabilir. Temelde içinde yer alan aksiyon ve macera beraberinde ki dramla biraz durduruluyor. Yine işin içinde hastane ve ilaçlar olduğu içinde bu türün sevenlerine de göz kırpıyor ve elbette romantizm bu unsurları bir potada birleştirmeyi başarıyor. Ve ortaya seyir zevki yüksek, heyecan verici ve merak uyandıran bir yapım çıkartıyor. Yaşanan olaylar birbiri ile bağlı olduğu içinde konu bütünlüğü kopmuyor ve tamamlayıcı bir şekilde ilerliyor. Beraberinde ise sürprizler bu diziye ayrı bir renk katıyor. Yönetmenliğini ise Oh Jin Seak isminin üstlendiği Young Pal, 2015 yılında bir sezon olarak yayınlanmıştır. Ve son bölümün ardından da ekranlara ve izleyicilere veda etmiştir.

 

Yong Pal Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Dram, romantik, aksiyon ve medikal konseptlerinde genel bir şekilde tanımlanabilecek özelliklere sahip bu dizi de işlenen ana konulardan biri ise paranın insana neler yaptırabileceği gerçeğidir. İnsanların daha fazla para kazanmak için hangi sınırları ne kadar aşabileceği konusu ise Yong Pal içinde ayrıca üzerinde durulan bir konudur. Dizi bu açılardan da dram özellikleri ağır basan bir iş haline gelmektedir. Dizinin an oyuncu kadrosu ve canlandırdıkları karakterler ise şunlardır;

Jo Won dizide Kim Tae Hyun rolüyle ekranlara gelmiştir. Bir doktor olan bu karakterin başına gelenler ise gerçekten kolay şeyler değildir.

Kim Tae Hee ise Han Yeo Jin adındaki karaktere can veren oyuncu olmuştur.

 

Yong Pal Dizisi Konusu

Dizi çok başarılı ve mükemmel bir doktor olan Tae Hyun’un hayatın odağında ilerlemektedir. Başarılı doktorun en büyük derdi ise hasta olan kız kardeşi ve onun tedavi masrafları için daha çok para gerektiği konusudur. Bu noktadan sonra ise dizi ana konusuna bürünmeye başlıyor ve aksiyon dramla bir bütün haline geliyor. Hyun daha çok para kazanabilmek için suçlulara özel olarak doktorluk yapmaya başlıyor. Ve yine beklemediği bir zamanda ise büyük bir zenginliğin varisi olan fakat bilinmez, gizemli bir hastalığı olan birisi ile tanışıyor. Yong Pal seyir zevki iyi olan diziler arasında rahatlıkla sayılabilir.

 

Bir cevap yazın